M W

M W

  Stargate Serisi SG-1-Atlantis-Universe Ve YIldız Gecidi Evren Türkiye Sitesi .

  Paylaş

  Hawkerx
  Camelot'lu {Yeni Üye}
  Camelot'lu {Yeni Üye}

  Erkek Mesaj Sayısı3
  Büyü Gücü9
  Güç0
  Yaş28

  Stargate Serisi SG-1-Atlantis-Universe Ve YIldız Gecidi Evren Türkiye Sitesi .

  Mesaj tarafından Hawkerx Bir Ptsi Haz. 21, 2010 11:31 pm

  Stargate Sg-1  Stargate SG-1 - Kommando SG1 - ya da kısaca SG-1, eski Mısır tanrıları ile uzaylılar arasında bağ kuran 1994 yapımı Yıldız Geçidi (Stargate) filminin devamı niteliğindeki televizyon dizisidir.

  Konusu :

  Başlangıç filminde tanrı Ra yok edilmiştir. Abydos halkı özgürdür. Dr. Daniel Jackson Abydoslu Share ile evlenir ve geriye dönmez. Bir yıl sonra dünyadaki Yıldız Geçidi açılır. İçinden Goa'uld'lar gelir. Nöbetçi personelle çatışmaya girerler ve bir bayan personeli kaçırırlar. Bu olağanüstü durum üzerine Albay Jack O'Neill tekrar çağırılır. Bu saldırının Abydos'dan geldiği düşünülür. Daniel'a mesaj gönderilir. Ve Jack O'Neill ve Yüzbaşı Samanta Carter'ın içinde olduğu bir ekip Abydos'a gider. Daniel onlara keşfettiklerini gösterir. Bu sırada aynı Goa'uld'lar Abydos'a gelir ve Share'yi kaçırır.

  Daniel Yıldız Geçidi'nin sadece Dünya-Abydos arasında değil, tüm evrene yayılmış bir sistem olduğunu keşfeder. Bulduğu bir tapınakta birçok gezegenin koordinatları(semboller) vardır. Bu semboller kamerayla kayıt altına alınır. Geçide geldiklerinde Share'nin kaçırıldığı görürler. Hem içindeki araştırma duygusu hem Share'yi bulmak için ekibimizle Dünyaya döner.

  Abydos'da bulunan sembollerle keşif gezegenleri belirlenir. Daha sonra keşfedilen gezegenlerden bulunan sembollerle bu gezegenler artar. Kurulan birçok SG takımlarından en önemlisi SG-1, Albay Jack O'Neill, Yüzbaşı Samanta Carter, Dr. Daniel Jackson ve Jaffa halkının özgürlüğüne inan Teal'c'den oluşur. Birçok gezegeni keşfederler. Birçok ırkla tanışır ve birçok teknolojiye ulaşırlar. İnsanların Goa'uld'lar tarafından geçit aracılığıyla diğer gezegenlere köle amacıyla götürüldüklerini, Stargate'in Eskiler denilen ırk tarafından yapıldığını, Dünya'da mitolojide tapılan Ra, Apophis, Thor, Anubis gibi tanrıların uzaylı olduklarını keşfederler.

  SG-1'in nihai amacı yeni teknolojiler keşfetmekte olsa, yeni ırklarla tanışmışlar ve Goa'uld sahte tanrıları yok etmekle uğraşmışlardır.

  Üyelerinin nadiren değiştiği SG-1 Ekibi keşiflerle akıl almaz maceralara atılmıştır.

  Stargate Atlantis :  Stargate Atlantis Ekibin Kayıp Şehir Atlantisi Pegasusda Bulması Ve Kadimleri Nerdeyse Yok Etmiş Hayat Emen Wraihtlerle Savaşını Anlatır .

  Konusu :

  Bir grup bilim adamı kayıp şehir Atlantis'in yerini tespit eder. Sanıldığı üzere Atlantis dünyada değil, Pegasus Galaksisi'ndedir.

  Popüler Stargate SG-1 dizisinin alternatif devamı olarak çekilen bu dizide, Diplomat Dr. Elizabeth Weir'ın öncülüğünde farklı milletlerden gelen bir bilim adamı ve asker grubu, Atlantis'e doğru geri dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkarlar. Görevleri büyük güçlere sahip kadim ırklar tarafından inşa edildiği anlaşılan bu şehrin gizemlerini araştırmak ve keşiflerini dünyaya getirmek Ayrıca İnsanlığın Sonunu Getirebilecek Wraith Tehdidinden Dünyayı Korumaktır .

  Stargate Universe :  Stargate Universe dizisi, çok uluslu araştırma ekibiyle Dünya'ya dönemeyip evrenin uzak bir köşesinde Kadim halkına ait Destiny uzay gemisinde seyahat yapmak zorunda kalan kişilerin günümüz odaklı maceralarının anlatıldığı bir yapımdır.

  Konusu :

  Stargate Universe, milyonlarca yıl önce insansız yolculuğa başlamış olduğu varsayılan Kadim gemisi Destiny'de geçmektedir. Kadimler, evrenin uzak yerlerindeki yaşamı araştırmak için gönderdikleri bu gemiye belli zaman sonra keşfetmek için gelmeyi planlıyorlardı. Fakat yükselmek ile meşgul olduklarından bu planlarını unuttular. Daha önceden de birkaç gemiyi başlangıç amacıyla Stargate evrenine göndermişlerdi. Gemiye ulaşmak için daha önce hiçbir Stargate serisinde geçmemiş olan dokuz sembollü adresi tuşlamak gerekmektedir.[6]

  Dizi, günümüz odaklı ilerlerken kim tarafından yapıldığı belli olmayan bir saldırı sonrasında bir grup bilim adamı ve askerin Yıldız Geçidi'nden geçerek Destiny adlı gemiye ulaşmaları ile başlar. Destiny gemisine ulaşmalarından sonra ilk fark ettikleri geminin yeterli gücü olmadığından Dünya'ya dönemeyecekleri ve birincil sistemlerinin çoğunun bozuk ve yetersiz olduğudur. Ancak, Destiny periyodik aralıklarla onların ihtiyaçlarını temin edebilecekleri Yıldız Geçidi olan gezegenlerde durmaktadırYazarlar ise her sezon Destiny'nin ulaşabileceği farklı galaksilerdeki olayları işleyeceklerdir.


  Yıldız Gecidi Evren Türkiye Sitesi  Tüm Stargate Serisinin Türkiyedeki En Büyük En İyi Sitesidir. Az Bir Zaman Önce Kurulmasına Rağmen Hizmetlerinden Dolayı Çok Büyük Üye Ve içerik Kazanmıştır.

  Sitemizde Tüm Seriyle İlgili Sayısız Döküman Bölümler Eglence Sohbet Ayrıca Serideki Oyuncularla Bizzat Kendi Yöneticileri Tarafından Yapılmış Röportajlar(ki O Ben Oluyorum ) Kısacası Stargate Serisiyle İlgi Herşeyi Bu Sitede Bulabilirsiniz . İki Site Arasında Karşılıklı Yönlendirme Yapılmatadır Hepinizi Bekleriz .

  Site : http://yildizgecidievren.com Hepinizi Bekleriz Forumumuzu Özellikle Ziyare ediniz .

  Forum : http://yildizgecidievren.com/forum (Ana Sayfamızı Gördükten Sonra Girmeniz Tavsiye Edilir .)

   Design By Merlin World

    
   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 5:37 am