M W

M W

  Heroes

  Paylaş
  avatar
  jeremy
  Kraliçe {Bayan Yönetici}
  Kraliçe {Bayan Yönetici}

  Kadın Mesaj Sayısı110
  Büyü Gücü3223
  Güç2001
  Yaş27

  Heroes

  Mesaj tarafından jeremy Bir Ptsi Ekim 26, 2009 7:45 pm  Fantastik kurgulu yapımlar yıllardır hep karşımızdadır, çizgi romanlarda, sinema filmlerinde ve son dönemlerde artan bir hızla TV dizilerinde.

  Özellikle X-Files dizisiyle başlayan bu türdeki diziler artık normal hayatımızın bir parçası olmaya başladı diyebiliriz. Buffy, Angel, Smallville, The 4400, Supernatural, Ghost Whisperer bunların en göze çarpan örnekleri ve bu diziler çoktan kendilerine bir hayran kitlesi yaratmış durumdalar.

  Bu halkaya son katılan üyemiz ise birçok gizemiyle bize Lost'u anımsatan, bir o kadar da kafamızda teori üretmemizi sağlayan ama Lost'un aksine aklımıza takılan sorulara çabuk yanıtlar alabildiğimiz ve cevap aldıkça yeni sorular edindiğimiz, kısacası izleyen hemen hemen herkesi kendine hayran bırakan ve karakterleri ile fanatik kitlesi yaratan HEROES .

  Amerikan ulusal televizyonu NBC’ de 25 Eylül 2006’ da 1. sezonu ile ekranlarda boy göstermeye başlayan Heroes, ana teması ile kendinden önceki birçok yapıma benzese de, senaryosunun barındırdığı gizem ile takdiri hak eden bir yapım olduğunu kanıtlıyor. Daha ilk sezonunun ortasında olmasına rağmen 64. Altın Küre en iyi TV dizisi - drama dalında aday gösterilerek bu çıkışının ve gösterilen ilginin büyüklüğünün bir sürpriz olmadığını kanıtlamış gibi duruyor.

  Bu kadar ön bilgi yeter sanırım, gelelim dizimizin konusuna;

  ‘’Son zamanlarda sıradan görünen bir grup birey ancak "özel" kelimesiyle tanımlanabilecek olan bazı yeteneklerini ortaya çıkardılar. Şimdilik bunun farkında olmasalar da, bu bireyler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayıp onu sonsuza dek değiştirecekler. Bu sıradanlıktan olağanüstülüğe dönüşüm bir gecede meydana gelmeyecek. Her hikâyenin bir başlangıcı vardır.’’ Sözüyle başlıyor dizimiz.

  Hepsi de önceden sıradan bir hayat yaşayan, bazıları farklı arayışlar içerisinde olan, bazıları ise normal hayatlarını sürdürmeye çalışan normal birer insandı, ta ki bir gün; aslında çok farklı bir kader için seçildiklerini ve kendilerine hayal bile edemeyecekleri yetenekler verildiğini öğrenene kadar.

  Aralarından hiçbiri bu yeteneklerini nasıl kazandıklarını ve bu yeni güçleri ile ne yapmaları gerektiğini bilmiyordu, hayal bile edemeyecekleri şeyler yapabiliyorlardı, uçabiliyor, geleceği resmedebiliyor, zamanı durdurabiliyor, zamanda yolculuk edebiliyor, düşünceleri okuyabiliyor, katı cisimlerin içinden geçebiliyorlar ve daha bizim bile bilmediğimiz yeneklere sahip bir çok yeni kahraman dünya üzerinde kaderlerini, seçiliş amaçlarını ve yapmaları gereken şeyi arıyorlardı. Kötülük için kullanılmak istenildiğinde ölümcül sonuçlar doğurabilecek, iyilik için kullanılır ise muazzam şeyler yapabilecek güçteydiler. Ama asıl sorular hangisini yapmakla görevlendirilecekleri, asıl amaçlarının ne olacağı, neden bu güçlere sahip oldukları, ve onlardan istenenin aslında ne olduğu ?

  Bu ve bunun gibi cevabını henüz bilmediğimiz bir sürü sorunun peşinden gidiyoruz hikayeyi izlerken; insan DNA’sının geçirdiği bir evrimin bir parçası olarak karşımıza çıkan bu özel insanların asıl kaderlerini onlar ile birlikte öğreniyoruz.


  Konusu itibari ile The 4400’ü hatta X-Men’i bile çağrıştıran Heroes bana göre yine de orjinal bir hikaye yaratma konusunda şu ana kadar oldukça başarılı gidiyor. Daha ilk bölümünden sizi koltuklarınıza hapsediyor, karakterleri yukarıda da belirttiğim gibi sizi kendine fazlasıyla bağlıyor. Şu ana kadar izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi ve bilhassa Hiro Nakamura ile tanışmanızı öneririm. Sırf onun diziye katmış olduğu sempatik hava bile sizi diziye fazlası ile bağlıyor.
  HEROES Fan Sitesi


  Emeğe Saygı: Lütfen okuduğunuz mesajlara cevapyazın..
  avatar
  Nimueh
  Deneyimli Üye
  Deneyimli Üye

  Kadın Mesaj Sayısı30
  Büyü Gücü31
  Güç1
  Yaş29

  Geri: Heroes

  Mesaj tarafından Nimueh Bir Çarş. Kas. 25, 2009 12:30 pm

  Resimde Sylar gibi büyük bir eksiklik var Razz
  Ben diziyi takip ediyorum.Bence çok gizemli,biraz karmaşık ama yine de harika bir anlatımı var.Favorim ise tabii ki Sylar ve Peter (:
  avatar
  jenks
  Saygınlık Kazanmış Kişi
  Saygınlık Kazanmış Kişi

  Erkek Mesaj Sayısı331
  Büyü Gücü354
  Güç0
  Yaş22

  Geri: Heroes

  Mesaj tarafından jenks Bir Çarş. Ocak 27, 2010 3:47 pm

  paylaşım için sağol Smile
  avatar
  Cassandra
  Saygınlık Kazanmış Kişi
  Saygınlık Kazanmış Kişi

  Kadın Mesaj Sayısı291
  Büyü Gücü298
  Güç0
  Yaş25

  Geri: Heroes

  Mesaj tarafından Cassandra Bir Perş. Ocak 28, 2010 12:07 pm

  bu dizide favorilerimden süperr
  avatar
  $€W@L
  Saygınlık Kazanmış Kişi
  Saygınlık Kazanmış Kişi

  Kadın Mesaj Sayısı241
  Büyü Gücü334
  Güç2
  Yaş22

  Geri: Heroes

  Mesaj tarafından $€W@L Bir Cuma Ocak 29, 2010 3:39 pm

  bnde bi ara izledim şu japona bnzeyen çocuk sevgilisinin ölümüne engel olmak için geçmişe gidiyodu
  avatar
  mavi_61
  Savaşçı Üye
  Savaşçı Üye

  Mesaj Sayısı73
  Büyü Gücü75
  Güç0
  Yaş30

  Geri: Heroes

  Mesaj tarafından mavi_61 Bir Cuma Ocak 29, 2010 8:00 pm

  izlemedim
  izlememde
  çok sıkıcı geliyo bilmiyorum
  ve çok uç
  bide duyumlarıma göre çok fazla tekrara düşüyomuş
  bide ben anlamadım
  süper özellikler kahramanlar
  ee
  sonra?

   Design By Merlin World

    
   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 6:21 am