M W

M W

  Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Paylaş
  avatar
  esrayalın
  Saygınlık Kazanmış Kişi
  Saygınlık Kazanmış Kişi

  Kadın Mesaj Sayısı442
  Büyü Gücü639
  Güç10
  Yaş24

  Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Mesaj tarafından esrayalın Bir Salı Şub. 02, 2010 4:53 pm

  Yüzü olmayan adamın hikayesini biliyor musunuz?

  Fazla söze gerek yok. Mutlaka okuyun!!!


  Yıllar önce çalışkan bir adam, ailesini avantajlı bir iş imkanı sağlamak için Newyork’tan Avusturalya’ya götürdü.Adamın ailesinden biri, sirke trapez artisti olarak katılmak veya aktör olma tutkusu olan genç ve yakışıklı oğluydu. Bu genç adam zamanını bir sirk işi yada herhangi bir sahne işi gelene kadar kasabanın sınırındaki batı bölümünde yerel bir tersanede çalışarak geçirdi.

  Bir akşam, işten eve gelirken ,onu soymak isteyen beş haydut tarafından saldırıya uğradı.Genç adam, parasından vazgeçmek yerine onlara karşı koydu. Bununla birlikte onu kolayca alt ettiler ve onu feci şekilde dövmeyi sürdürdüler. Botlarıyla yüzünü parçaladılar ve tekmelediler,vücuduna sopalarla acımasızca vurdular ve onu ölüme terk ettiler.

  Aslında polisler,onu yolda uzanmış bir şekilde bulduklarında, onun öldüğünü sanmışlardı.

  Morg yolunda, polislerden biri, adamın zorlukla nefes aldığını duydu ve onu hemen hastanedeki acil bölümüne götürdüler. Acil bölümünde yatarken,bir hemşire korku içinde bu genç adamın uzun süre bir yüze sahip olamayacağını fark etti.Göz yuvaları parçalanmış, kafatası, bacakları ve kolları kırılmış, burnu askıda kalmış, bütün dişleri kırılmış ve çenesi hemen hemen kafatasından ayrılmıştı.

  Yaşama imkanı az olmasına rağmen, bire yıla yakın zamanını hastanede geçirmişti.Sonunda hastaneden ayrıldığında, vücudu iyileşmişti fakat yüzü bakılamayacak kadar biçimsiz ve iğrençti. Artık herkesin imrenerek baktığı yakışıklı genç değildi.

  Genç adam,yeniden iş aramaya başladığında,herkes tarafından geri çevrildi. Bir iş veren, ona,sirkte “Yüzü Olmayan Adam” adında tuhaf bir şov önerdi ve bir süre bu işi yaptı.Bu olanlar boyunca o, hala herkes tarafından reddediliyor, işyerindehiç kimse onunla görünmek istemiyordu.Genç adam intiharı düşünmüştü.Bütün bunlar beş yılda gelişmişti.

  Bir gün, kiliseye uğradı ve bir teselli aradı.Kiliseye girerken onu, kilisenin sırasına diz çökmüş,hıçkıra hıçkıra ağlarken gören bir rahiple karşılaştı. Rahip ona acıdı ve onu uzun uzadıya konuştukları odasına götürdü. Rahip büyük ölçüde etkilenmişti, onun yaşamını ve gururunu tekrar kazanabilmesi için elinden gelen herşeyi yapabileceğinin mümkün olduğunu söyledi. Ama genç adam,iyi bir Katolik olabileceğine söz verecek ve olacaktı.

  Genç adam her gün ibadet için kiliseye gidiyor ve ibadet ediyordu ve Allah’a onun hayatını bağışladığı için dua ettikten sonra,beyin huzurunu sağlamasını istiyor ve onun gözünde,iyi bir insan olması için şükran duasını ediyordu.

  Rahip, kişisel ilişkileri sayesinde, Avusturalya’daki en iyi plastik cerrahla görüştü. Genç adam hiçbir ücret ödemeyecekti. Çünkü; doktor, rahibin en yakın arkadaşıydı.Doktor genç adamdan çok etkilenmişti.Onun hayata bakış açısı,tüm kötü tecrübelerine karşı mizah ve sevgi doluydu.

  Cerrah harika bir şey başardı.En iyi diş ameliyatlarını onun için yaptı.Genç adam, Tanrı’ya söz verdiği her şeyi yerine getirdi..Tanrı da onu harika ve çok güzel bir eş, yedi çocuk ve ileride kariyer için düşündüğü iş hayatındaki başarı ile ödüllendirdi.

  Eğer Allah’a şükretmezsen ve sana değer veren insanları sevmezsen,toplumda kabullenilemezsin.

  Bu genç adam................... Mel Gibson ‘du....

  Onun hayatı “Yüzsüz Adam” filminin prodüksiyonuna ilham oldu. O hepimizi kendine imrendirdi.Cesareti olan her insana örnek oldu.

  Yazar: Paul HARVEY
  avatar
  etna pendragon
  Savaşçı Üye
  Savaşçı Üye

  morelim -sonsuz
  Kadın Mesaj Sayısı123
  Büyü Gücü136
  Güç1
  Yaş23

  Geri: Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Mesaj tarafından etna pendragon Bir C.tesi Ekim 02, 2010 1:19 pm

  adamın şimdi ününe denilecek yok peylaşım için sağol
  avatar
  `Nerissa. }
  Savaşçı Üye
  Savaşçı Üye

  `Kontes ~. (TeamTaylorMomsen)
  Kadın Mesaj Sayısı132
  Büyü Gücü154
  Güç1
  Yaş21

  Geri: Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Mesaj tarafından `Nerissa. } Bir C.tesi Ekim 02, 2010 10:09 pm

  Hadi be! Very Happy
  vay anasını
  paylaşım için teşekkürler Very Happy
  avatar
  leydi morganam
  Saygınlık Kazanmış Kraliyet Üyesi
  Saygınlık Kazanmış Kraliyet Üyesi

  ıan somerhalder
  Kadın Mesaj Sayısı1030
  Büyü Gücü1062
  Güç0
  Yaş25

  Geri: Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Mesaj tarafından leydi morganam Bir Cuma Nis. 15, 2011 4:40 pm

  tşkler.vay beee..
  avatar
  çakma morgana
  Camelot'lu {Yeni Üye}
  Camelot'lu {Yeni Üye}

  bilmem nerdeyim
  Kadın Mesaj Sayısı11
  Büyü Gücü15
  Güç0
  Yaş20

  Geri: Yüzü olmayan adam (mutlaka okuyun)

  Mesaj tarafından çakma morgana Bir Çarş. Mayıs 09, 2012 7:00 pm

  aylaşım için teşekkürler gerçekten vay be

   Design By Merlin World

    
   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 12:49 pm