M W

M W

  The O.C.

  Paylaş
  avatar
  jeremy
  Kraliçe {Bayan Yönetici}
  Kraliçe {Bayan Yönetici}

  Kadın Mesaj Sayısı110
  Büyü Gücü3223
  Güç2001
  Yaş27

  The O.C.

  Mesaj tarafından jeremy Bir Ptsi Ekim 26, 2009 7:28 pm


  The O.C., 5 Ağustos 2003-22 Şubat 2007 tarihleri arasında Fox kanalı tarafından yayınlanan, Amerikan komedi-drama dizisidir. Dizi Josh Schwartz tarafından yaratılmış, Orange County'de zenginlik içinde yetişen gençler ve onların ailerinin yaşamlarını konu almıştır. The O.C 50'den fazla ülkede gösterilmiştir. Dizideki müzik seçimleri beğeni toplamış, az tanınan gruplar kendilerini tanıtma fırsatı yakalamışlardır. Dizi müziklerinden 6 adet albüm yayınlanmıştır.

  The O.C'nin ilk sezonu A.B.D'de 5 Ağustos 2003'te gösterilmeye başlandı ve toplam 27 bölüm sürdü.İlk bölümle beraber Ryan Atwood için yeni bir hayat başlar.Ryan Newport'tan ayrılmak istemektedir ancak Seth ve Marissa onu kalmaya ikna ederler.Bu sezon sırasında,Ryan ve Marissa arasında bir ilişki başlar,Seth ve Summer birbirlerine aşık olurlar,Jimmy maddi zorluklarla karşılaşır.Sezon sonuna doğru Caleb ve Julie resmen evlenir.Ryan eski kız arkadaşının hamile oldugunu öğrenir ve çocuğun babası olabileceğini düşünerek Chino'ya geri döner.Seth yelkeni ile beraber denize açılır,Summer'a ve ailesine not bırakarak.
  2. Sezon

  2.sezon Ryan'ın Theresa ile yaşamını göstererek başlar.Ryan inşaatlarda çalışmakta Theresa ile doğacak çocuğun geçimi için para kazanmaya çalışmaktadır.Ryan mutsuzdur,Newportu ve Marrisayı özlemektedir.Theresa bunun farkındadır.Bunun farkında olan Theresa aslında öyle olmasa bile bebeği düşürdüğünü ve artık onunla kalması gerekmediğini söyler.Seth denize açılmış,oradan Portlanda geçmiş,Luke ve babası ile yaşamaya başlamaktadır.Ama Seth arkasında üzgün annesi,biraz zaman sonra bu şekilde davranmayı bırakıp eve geri döneceğini düşünen babası,onu sevse de öldüresiye kızgın olan Summerı bırakmıştır.Seth kararlıdır;Ryan dönmeden o da eve dönmeyecektir.Theresa'nın bebeği düşürdüğünü söyleyince Ryan,Kristen ve Sandy'nin ısrarları ile Portlanda gidip Seth'i eve getirir.Bu sırada Summer Zach ile çıkmaya başlamış,Sethi unutmaya çalışmakta,Marrisa ise bahçivanları olan D.J. ile aşk yaşamaktadır.
  2.sezonun ilk bölümlerinde Seth ve Summer'ın hala birbirini sevmesini,D.J.'in Marissayı sadece Ryan gittiğinde avunmak ve Ryan eve geri dönünce sadece annesini kızdırmak için kullandığını anlamalarıyla geçmiştir.D.J buna daha fazla dayanamaz ve Marrisayı terk eder.
  Seth iş bulmak için yeni açılan Bait Shop'a gider ve orada kısa süre de olsa kız arkadaşı olacak olan Alex ile tanışır.Ancak bir süre sonra Alex'in biseksüel olmasının anlaşılması ile Alex Marrisa ile çıkmaya başlar ve bu Marrisa'nın ilk lezbiyen ilişkisi olacaktır.( İlk ve son olcaktır.)
  Julie sırf parası için evlendiği Caleb ile mutsuzdur.Ayrıca Caleb'in işleri ile problemleri çıkması,Julie'nin tekrar eski kocası Jimmy ile görüşmesini sağlar.Bunu her ne kadar Caleb bilse de sesini çıkarmaz.Ancak Julie'nin başka bir eski sevgilisinin sex kasedi ile ortaya çıkıp şantaj yapması,Caleb ile Julie'nin arasını iyice açar.
  Okullar başlayınca Fen bölümüne giden Ryan Lindsay adında bir kız ile görüşmeye başlar.Bu kızın, annesi Rene ve Caleb'in gayrimeşru çocuğu olduğu ortaya çıkınca işler karışmaya başlar. Annesi Chicagoya taşınırken Lindsay de onunla gider ve Ryan-Lindsay ilişkisi bitmiş olur.
  Ryan'ın abisi Trey, hapishaneden çıkar.Bunu her ne kadar istemesede Ryan,Sandy'nin ısrarına dayanamayıp odasını paylaşır.Trey belalı bir tiptir. Ryan'ı birçok kez kandırarak, kendisini yeniden suçladığı bazı konularda Ryan'ın haksız olduğuna onu ikna eder. Fakat gerçek, Trey'in gerçekten pis işlere yeniden karışmakta olduğudur.
  Marrisa ile Ryan'ın,Seth ile Summer'ın tekrar biraraya gelmesi her ne kadar gerilimi dindirmiş olsada Trey bu gerginliği tekrar arttırıcaktır.
  Caleb artık Julie'nin yaptıklarına dayanamaz ve Julie'den boşanmak ister.Julie bu kadar paradan pay alamayacağını fark edince,Caleb'i öldürmeye karar verir.Her ne kadar bunu yapmaktan vazgeçsede aynı gece Caleb kalp krizi geçirip ölür.(Bu olay Kristen'in, daha önce de yaşanmış birçok olayla birlikte alkolik olmasına yol açar.)
  Ryan'ın 1-2 günlük yokluğundan yararlanan Trey, onun yeniden iyi biri olabileceğini düşünen ve arkadaş olmaya çalışan Marrisa'dan iyice hoşlanması ile Marrisa'ya tecavüz etmeye çalışır. Summer Marissa'dan, Seth ise Summer'dan bu olayı öğrenir. Fakat bunu Ryan'a söyleyerek çok büyük bir hata yapmış olurlar.
  Ryan'ın haberi olduğunu öğrenen, ve bu sıralar annesi ve babasının yeniden bir araya gelmek üzere olduklarından dolayı büyük bir sevinç içinde olan Marrisa hemen Trey'in evine gidip çıkacak olan kavgayı durdurmak ister.Ancak iş işten çoktan geçmiştir. Ryan ve Trey kötü bir kavga halindelerdir. Trey Ryan'ı öldürmek üzereyken Marissa Trey'i durdurmaya çalışır; fakat Trey onu da iterek Ryan'ı kesinlikle öldüreceğinin sinyallerini vermekten kaçınmaz. Bunu gören Marissa, yerde bulduğu silahı alarak Trey'i vurur. Bu olay 2. Sezonun etkileyici sonudur.
  Uyarı sonu.
  fg
  İlgi Gören Bölümler
  "The Pilot" (5 Ağustos,2003)- The O.C. başlar ve büyük ilgi görür.
  "The Best Chrismukkah Ever" (30 Aralık, 2003)- "Chrismuccah" konsepti büyük ilgi yaratır ve Hristiyanlık ile Yahudiliğin büyük bir birleşimi ortaya çıkar.
  "The Ties That Bind" (5 Mayıs, 2004)- Birinci sezon finali. Çok acıklı bir bölüm olduğundan herkes bu bölümde ekran başında kilit olmuş ve gözyaşlarına boğulmuştur.
  "The O.Sea" (12 Mayıs, 2005)- Caleb inanılmaz bir biçimde ölmüştür. Ayrıca mezuniyet partisi de büyük ilgi yaratmıştır- özellikle sonda çalan "Fix You" şarkısıyla.
  "The Dearly Beloved" (19 Mayıs, 2005) - İkinci sezon finali. Marissa Trey'i vurmuştur ve o an çalan "Hide And Seek" şarkısı herkesi dondurmuştur.
  "The Graduates" (18 Mayıs, 2006)- Üçüncü sezon finali. Marissa Ryan'ın kollarında ölmüştür ve o an çalan "Halleljuah" herkesi gözyaşı içinde bırakmıştır.
  "The Chrismukk-huh?" (14 Aralık, 2006)- Taylor ve Ryan paralel evrene girmişlerdir. Tam bir bilmkurgu ve ilginç bir bölümdü.
  "The Shake Up" (8 Şubat, 2007)- Bir deprem Newport'u sallandırmıştır.
  "The End's Not Near, It's Here" (22 Şubat, 2007)- The O.C. bu bölümle bitmiştir. Bu bölümde herkes kendini bulmuştur.
  Oyuncular

  Ana madde: The OC karakterleri
  Aktör / Aktris Rolü Oynadığı Yıl
  Peter Galllagher Sandy Cohen 2003-2007
  Kelly Rowan Kirsten Cohen 2003-2007
  Benjamin McKenzie Ryan Atwood 2003-2007
  Adam Brody Seth Cohen 2003-2007
  Rachel Bilson Summer Roberts 2003-2007
  Melinda Clarke Julie Cooper 2003-2007
  Mischa Barton Marissa Cooper 2003-2006
  Tate Donovan Jimmy Cooper 2003-2006


  Emeğe Saygı: Lütfen okuduğunuz mesajlara cevapyazın..
  avatar
  jenks
  Saygınlık Kazanmış Kişi
  Saygınlık Kazanmış Kişi

  Erkek Mesaj Sayısı331
  Büyü Gücü354
  Güç0
  Yaş22

  Geri: The O.C.

  Mesaj tarafından jenks Bir Çarş. Ocak 27, 2010 3:49 pm

  paylaşım için sağol Smile
  avatar
  tuqche
  Camelot'lu {Yeni Üye}
  Camelot'lu {Yeni Üye}

  Kadın Mesaj Sayısı10
  Büyü Gücü14
  Güç0
  Yaş25

  Geri: The O.C.

  Mesaj tarafından tuqche Bir Perş. Ocak 28, 2010 2:01 pm

  güzel bi genclik dizisi 1. sezonu izlerken düşündüğünüz bambnaska bi final var ama gercek final tam bi süpriz :/
  avatar
  emine
  Büyücü {Süper Moderatör}
  Büyücü {Süper Moderatör}

  ..
  Kadın Mesaj Sayısı3986
  Büyü Gücü4044
  Güç7
  Yaş24

  Geri: The O.C.

  Mesaj tarafından emine Bir Ptsi Şub. 01, 2010 8:57 pm

  evt katlyrm Smile


  Emeğe Saygı: Lütfen okuduğunuz mesajlara cevapyazın..

  █║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌ █║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
  Dönmezsen eğer; Tabağımda Yemek bırakır ; İştahsızlığıma sebeb seni Gösteririm Anneme..
  Kırıp döktüğüm herşeyi senin üzerine yıkarım. Masalları birbirine karıştırırım.."
  Pamuk Prensesi Romeo'ya Ayarlarım " .Boyumu geçen yerlerde yüzerim.
  Nefesimi Tutarım; Gelmezsen
  Ölürüm !

  █║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌ █║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
  avatar
  deamorgan
  Savaşçı Üye
  Savaşçı Üye

  Mesaj Sayısı75
  Büyü Gücü84
  Güç1
  Yaş31

  Geri: The O.C.

  Mesaj tarafından deamorgan Bir Ptsi Şub. 22, 2010 8:42 pm

  Ne izlerdim zamanında.o dönemlerde internetim de sınırlıydı her hafta bekle bekle çatlardım valla..

   Design By Merlin World

    
   Forum Saati Çarş. Ocak 16, 2019 6:02 am